Saturday, 2022-07-02, 11:00 PM
Вітаю Вас Guest | RSS

Миргородська ЗОШ №7

Меню сайту
Гарячі телефони
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 39
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Каталог статей

У категорії матеріалів: 12
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »

Сортувати за: Date · Name · Rating · Comments · Views

НУШ | Views: 61 | Added by: svitlanadrag | Date: 2021-09-21 | Comments (0)

https://integrity.nus.org.ua/

Уроки доброчесності для 3-4 класів – простий інструмент для впровадження ідей, закладених у концепції Нової української школи.
Ми пропонуємо навчати через дослідження цінностей, розуміння необхідності дотримуватися правил та антикорупційний урок
Матеріали складаються з Путівника для вчителя з докладним конспектом, Путівника для учня (тут дитина може писати свої роздуми, проходити самооцінювання та вирізати щось для поробки) та рамкового документа.

Розгорнути блок

Український інституту розвитку освіти рекомендує “Уроки доброчесності”

Вадим Карандій, директор УІРО
 

Навряд чи хтось заперечить: якщо йдеться про формування такої суспільної свідомості, де доброчесність є аксіомою, треба починати змалечку – формувати таку свідомість, як кажуть, зі шкільної лави.
Реформа “Нова українська школа” якраз на це і спрямована. Адже портрет випускника НУШ – це патріот з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний ухвалювати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини.

Розгорнути блок

Що таке доброчесність

Олександр Елькін, голова Ради ГО “ЕдКемп Україна”
 

Англійське слово «integrity» – доброчесність – походить від латинського «integer», що означає «цілий», «довершений». У нашому випадку це означає, що слова і вчинки є складовими одного цілого.
Бути доброчесними – це бути послідовними: не лише говорити, як правильно, а й діяти відповідно до переконань та етичних принципів. Навіть коли ніхто не бачить.
У своєму рамковому документі Організація економічного співробітництва та розвитку наводить визначення суспільної доброчесності – це послідовне дотримання та відданість загальновизнаним етичним цінностям, принципам і нормам задля обстоювання і виведення суспільних інтересів у пріоритет відносно приватних у суспільному житті.

Розгорнути блок

Як навчати дітей доброчесності – психологічні аспекти

Світлана Ройз, сімейна й дитяча психологиня
 

Пам’ятаймо, що ми, дорослі, створюємо простір для навчання, простір контакту зі світом і цінностями. І діти або вчаться об нас, або не вчаться.
Коли ми починаємо розмову на будь-яку тему, нам дуже важливо бути в стані стійкості.
Усі теми нашого курсу побудовані за схемою “стабілізація, конфронтація, інтеграція”:
налаштування, синхронізація, накопичення ресурсу, фіксація в теперішньому моменті, у безпеці
безпосередньо тема – конфронтація з, можливо, складною темою
інтеграція – висновки, що запам’ятали, що із собою беремо з нових знань

Розгорнути блок

Огляд курсу та методичні рекомендації

Інна Большакова, експертка і тренерка з критичного мислення та інтегрованого навчання, методистка, дитяча психологиня
 

Мета курсу – ознайомити дітей із морально-етичними поняттями. А саме: відповідальність і гідність, людяність і проактивність, рівність і чесність, лідерство і служіння. Це цінності, на яких ґрунтується суспільна доброчесність.
Зміст курсу відповідає Державному стандарту початкової освіти та Типовим освітнім програмам НУШ 1 і НУШ 2. У Путівнику для вчителя зазначені до кожної теми курсу обов’язкові результати навчання з громадянської, історичної, соціальної, здоров’язбережувальної, мовно-літературної, технологічної, інформатичної та мистецької освітніх галузей за Державним стандартом.

Розгорнути блок

Родзинки курсу

Наталія Єфремова, заступниця директорки школи №5 м. Києва, вчителька молодших класів
 

Ми створили уроки доброчесності так, щоби вони були емоційними та наповненими активностями. На створення цієї атмосфери працює також головний герой уроків – Інт’ОК, ім’я якого складається з двох частин:
«Інт» – скорочення від англійського слова «integrity», яке українською ми перекладаємо як доброчесність.
«ОК» – англійське слово, яке говорять на знак згоди. Українською його можна перекласти як “гаразд”, “добре”. Таким чином ми ніби кажемо “так” доброчесності.
Знайомство з ним – сюрпризний момент, який варто супроводжувати поясненням та написом на дошці “integrity”, суспільна доброчесність, цінність, яку ми розуміємо та підтримуємо.

Розгорнути блок

Путівник для вчителя

Світлана Олексюк, директорка школи №5 м. Києва, вчителька
 

Путівник для вчителя містить усі необхідні матеріали для проведення кожного уроку, додаткові матеріали та синхронізується з Путівником для учня. Він створений для вас, учителі початкових класів, щоб ознайомити дітей із цінностями, важливими для суспільної доброчесності.
Завдання, передбачені для першого року навчання за програмою, можна використовувати і в третьому, і в четвертому класах.

Розгорнути блок

Путівник для учня

Ольга Мірошникова, вчителька вищої категорії пілотного класу НУШ школи І-ІІІ ступенів №294 Деснянського району Києва, методистка міського науково-методичного центру
 

Путівник містить завдання, що передбачають різну діяльність учнів. Важливо, що цей посібник – індивідуальний. Тобто дитина може в ньому малювати, креслити й вирізати елементи для поробок.
До деяких тем є додаткові сторінки. Ці матеріали можуть доповнити запропоновані розробки модулів. Матеріали цих сторінок також доречно використати під час другого року навчання за програмою, оскільки діти вже матимуть обізнаність із теми.

Розгорнути блок

Як не лише розповісти про цінності, а й сформувати їх

Ганна Остапенко, головна редакторка журналу «Джміль», авторка підручників НУШ, очільниця альтернативної школи «Соняшник», тьюторка, ведуча міжнародних сімейних проєктів
 

У розробках для кожного уроку ви знайдете життєві ситуації, знайомі дітям 9–10-річного віку. Учні обговорюють їх у парах, групах або разом з учителем та роблять власні висновки про наслідки, які матиме та чи інша поведінка в певній ситуації. Це відкриті діалоги, де вчитель не декларує, що правильно, а що – ні, а підводить дітей до самостійних висновків.


Організація змішаного навчання в школі

Навчальний рік розпочався у вересні й це дуже гарна новина. Але лишається ще багато запитань, що потребують відповідей. Важко прогнозована ситуація з карантином ускладнює організацію навчального процесу. Адже досі достеменно невідомо, чи будуть проходити уроки у звичному режимі. І батьків, і педагогів хвилює питання, чи буде очна форма навчання чергуватися з дистанційною І якщо дистанційного навчання не уникнути, чи достатньо просто купити інтерактивні панелі в навчальні заклади? Які підходи та інструменти застосувати, аби вчителі могли працювати за усталеним графіком роботи, учні мали доступ до всієї необхідної інформації, а у їхніх батьків не було потреби опановувати професію вчителя? Напевно, оптимальним варіантом в цій ситуації буде організація змішаного навчання, оскільки така форма поєднує в собі очну та дистанційну форми й при цьому є більш ефективною, ніж кожна з них окремо.

Варіанти змішаного навчання

Змішане навчання в Україні може мати різні моделі реалізації. Але в умовах ймовірного масового карантину найбільш доречною буде модель «Перевернутий клас». Вона передбачає самостійне опрацювання навчального матеріалу з подальшим поглибленим вивченням його у класі. За потреби зменшити кількість фізичних контактів застосування цієї моделі дозволить ознайомитися з теорією вдома, а в класі закріпити її виконанням практичних завдань. Звісно, реалізація подібного підходу до навчання потребує певних технічних засобів, наприклад інтерактивних дошок чи панелей в поєднанні з іншим обладнанням для освіти, але насамперед – зміни методології. Бо сама по собі наявність сучасної техніки в школі або просто обладнання для НУШ не зробить навчання цікавим та успішним.


Лист Міністерства освіти і науки України від 16.07.2021 № 1/9-362 “Деякі питання організації виховного процесу у 2021/2022 н. р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок”

Лист Міністерства освіти і науки України від 16.07.2021 № 1/9-363 “Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2021/2022 н. р.”

Лист Міністерства освіти і науки України від 07.07.2021 № 1/9-347/26-04/19995/2-21 “Щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної, загальної середньої освіти”

Наказ Міністерства освіти і науки України від 05.05.2021 № 498 “Деякі питання проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти”

Наказ Міністерства освіти і науки України від 13 липня 2021 р. № 813 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти”

Лист Міністерства освіти і науки України від 07 липня 2021 р. № 1/9-344 «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік»

Наказ МОЗ №2205 від 25.09.2020  “Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти”

Наказ МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224 “Деякі питання організації дистанційного навчання”

Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників

Концепція розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти)

Положення про сертифікацію педагогічних працівників (зі змінами від 24.12.2019 р.)

Інструкція з діловодства у закладах загальної середньої освіти

Сценарії Першого уроку 2021/2022 навчальному році

Збірники календарних планувань з усіх предметів 

Збірник календарно-тематичних планувань для 1 класу (НУШ) на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань для 2 класу (НУШ) на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань для 3 класу (НУШ) на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань для 4 класу (НУШ) на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань з української мови та літератури на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань уроків зарубіжної літератури на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань з математики на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань з англійської мови на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань з історії та правознавства на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань з біології на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань з хімії на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань з фізики та астрономії на 2021-2022 н.р.

Збірник календарно-тематичних планувань з географії на 2021-2022 н.р.1-10 11-12
Пошук
Вхід на сайт
Шкільний YouTube
Освіта України
Влітку

Copyright MyCorp © 2022
uCoz