Два шляхи зарахування сертифікатів:
1) Внести участь у вебінарах у свій річний план підвищення кваліфікації. “Підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників шляхом їх участі у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо здійснюється відповідно до річного плану підвищення кваліфікації закладу освіти та не потребує визнання його педагогічною радою“. (п. 12 загальної частини “Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників” від 21 серпня 2019 р. № 800).
2) Якщо цього не зробили, подати клопотання до педагогічної ради про зарахування отриманого сертифікату. “Підвищення кваліфікації педагогічних або науково-педагогічних працівників шляхом їх участі у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо, яке здійснюється поза межами річного плану підвищення кваліфікації закладу освіти, потребує визнання педагогічною (вченою) радою закладу освіти згідно з цим Порядком” (п. 31 “Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників” від 21 серпня 2019 р. № 800).
Із роз'яснення МОН:
Де можна підвищувати кваліфікацію педагогам?
Відповідно до частини другої статті 59 Закону України «Про освіту» педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію у закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації, та в інших суб’єктів освітньої діяльності (фізичних освб підприємців).
Важливо! При цьому не вимагається обов’язкове проведення ліцензування такої діяльності чи акредитації освітніх програм чи програм підвищення кваліфікації (пунктів 6 – 9 Порядку).
Результати підвищення кваліфікації у інших суб'єктів підвищення кваліфікації визнаються рішенням педагогічної ради.
Першоджерело інформації:
https://www.auc.org.ua/novyna/pidvyshchennya-kvalifikaciyi-pedagogiv-u-mon-poyasnyly-yaki-kursy-zarahuyut-yaki-ni