Thursday, 2022-06-30, 8:27 PM
Вітаю Вас Guest | RSS

Миргородська ЗОШ №7

Меню сайту
Гарячі телефони
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 39
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0


6:01 AM
Вишиванка - красиво, патріотично (2021-22)

Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй. Всесвітній день вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня.


Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Чи знаєте ви, чому вишиванка вважається оберегом? А що символізують вишиті узори і де вони використовуються, окрім вишитих сорочок? Про це та багато іншого діти дізнаються, переглянувши коротку анімацію про українську вишивку. Пропонуємо переглянути цей мультик у родинному колі чи на тематичному шкільному уроці до Дня вишиванки.

Цікаво дізнатися, що кожен регіон України має властиві для себе узори. По орнаментах на сорочці легко можна здогадатися, де саме її вишивали. Також маленькі глядачі дізнаються, що вишиті символи-обереги можна знайти не лише на сорочках. Ними прикрашають сукні, весільні рушники, скатертини, ляльки та інші речі. Джерело:

22 вірші про вишиванку для дітей і дорослих  /  Загадки до Дня вишиванки  / Прислів’я про вишиванку  /  Добірка онлайн-тестів до Дня вишиванки

Легенд про вишиванку багато, але ми зібрали для вас тільки факти.  Марина Демидко 2 дн.  · 

1. Вишиванка не була просто звичайним повсякденним одягом, і навіть не просто "одягом з нагоди". Українська вишита сорочка — це оберіг, який містить сакральні символи та енергетику вишивальника. У звичайні дні носили "буденки".

2. Жіночі та чоловічі сорочки у давнину кроїли однаково. Пізніше їхній крій різнився. Прості люди шили їх з льняного чи конопляного полотна.

3. Для оздоблення наші предки використовували два кольори. Червоний свідчив про життєдайну енергію сонця, кохання, радість землі. Чорний наші пращури наділяли магією життєвої сили рідної землі. А от традиційні нині маки в оздоблені не використовували, бо вважалися символом печалі та смерті.

4. У кожного регіону була своя власна вишивка, техніки могли вирізнятися навіть від села до села.

Тому можна сказати, що кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками.

5. На наших теренах це ремесло відоме ще за скіфів,(Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VІ ст., при дослідженні показали ідентичність з вишивкою українського народного костюма XVІІІ-XІX ст.)

А от першу школу вишивки в Київській Русі заснувала в ХІ столітті сестра Володимира Мономаха Анна.

6. Вишиванка вважалася символом вірності. У багатьох чумацьких піснях зустрічаються тези про "невипрану сорочку" — адже випрати її мала право тільки дівчина, якій чумак зберігає вірність. Прання сорочки іншою жінкою підтверджувало факт зради.

7. Вишиванка вміє розмовляти, бо в ній закодовані цілі тексти. Тому нерозважливо купувати вишиванку, якщо не знаєте бодай основних понять. Наприклад, у давнину блакитного і синього кольору в дитячій вишивці остерігались. Вважалося, що це сиротинські кольори.

8. Перші вишиванки мали релігійний зміст. Люди вірили, що вишивка слугувала оберегом від нечистої сили. Саме тому дітям під час народження дарували вишитий одяг. Сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірі та подолі. Біля цих частин тіло було відкрите.

9. У давнину сорочки вишивали лише жінки. Адже жіноча енергія несла сильний емоційний заряд і любов. Кожна дівчина повинна була вишити своєму нареченому вишиванку до весілля. Під час вишивання дівчата говорили: «Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був».

10. Українська традиційна вишивка нараховує близько 300 швів, які шиються на основі 20 технік.

Гарні вірші до Дня вишиванки для дітей від 3 до 12 років

MAMABOOK.COM.UA Гарні вірші до Дня вишиванки для дітей від 3 до 12 років

Віртуальна читальня_ легенди та вірші про вишиванку

NFORMUNKA.BLOGSPOT.COM Віртуальна читальня_ легенди та вірші про вишиванку Лепбук на тему: "Моя вишиванка"

VSEOSVITA.UA Лепбук на тему: "Моя вишиванка" Створюйте лепбук на тему : "Моя вишиванка". Розробка складає

VSEOSVITA.UA Фотоквест до Дня вишиванки Шановні колеги! Пропоную до Вашої уваги фотоквест до Дня виш

12 головних символів української вишивки

Тест на вишиванкознавство   У цей світлий день патріотичного дрес-коду ми підготували для вас тест на вишиванкознавство. Проходьте і дізнавайтесь, чи є вишиванка у вашому генетичному коді :) ПЕРЕВІРИТИ

Українці в цей день приходять на роботу й до школи у вишитих блузах і сорочках, знимкуються гуртом і поодинці, потім виставляють світлини у соцмережах. За цей час фотографіями у вишиванках вже відзначилися прості українці, відомі люди, політики, чиновники, співробітники дипломатичних представництв у різних куточках України та світу.

Погодьтесь, що третій четвер травня – чудова пора, коли вже тепло і коли у вишиванціможна йти вулицею і не ховати її під курткою чи светром. А коли майже всі одягнені у квітучі народні блузи і сорочки – то це справді свято краси і національної згуртованості. Свято не прив’язане до жодної державної чи релігійної події.

День вишиванки: історія свята

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів.

Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Вишиванка - символ

Певна річ, вдягати вишиванку в цей день не обов’язково. Ті, хто приходить між люди у вишитій блузі чи сорочці, в такий спосіб демонструють свою приналежність до українського народу, в мирний спосіб вшановують красу етнічного одягу та стають кращими. Люди у вишиванках – виразники громадянської позиції, вони демонструють культурну освіченість та духовну свідомість.

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

А той, хто ще не має власної вишиванки, якраз знаходить нагоду подумати про те, щоб її придбати найближчим часом.

Якщо у вас немає автентичної вишиванки, то можна подбати про стилізовану – таку, яка буде одночасно і сучасною, і фольклорною. Важливим у цей день є гарний настрій і бажання долучитися до спільного дійства. Джерело: http://korali.info/svyata/den-vishivanki.html


Поради та приклади завдань для проведення виховної години до Дня вишиванки

Поради та приклади завдань для проведення виховної години до Дня вишиванки.

Цього року День вишиванки випав на 17 травня. Святкувати його почали не так давно, але ця традиція вже встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Свято відзначається щороку у третій четвер травня, а головне, що треба зробити цього дня – вдягти вишиванку на роботу, навчання чи просто на прогулянку.

День вишиванки цікавий тим, що не прив’язаний до жодного державного чи релігійного свята, він цілком самодостатній та цікавий без зайвих нюансів. Тож і проводити тематичні виховні години варто на радісній ноті, без надмірного пафосу. Пропонуємо декілька варіантів робіт та заходів, які зроблять ваше свято ще кращим!

Трохи історії

Перш за все, варто провести для школярів невеличкий історичний екскурс: свято вишиванки було запроваджене не так давно, лише у 2006 році, тому багато хто не знає деталей. А починалося все дуже цікаво: ідею проведення акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала Леся Воронюк, на той час студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Однокурсники дівчини часто приходили на пари у гарних вишитих сорочках, тож вона і запропонувала вибрати один день та вбратися у національний одяг разом.

Спочатку ідею підтримала лише частина студентів, але вже 2008 – 2009 року вона набула поширення не лише у Чернівцях, а й в інших містах. А вже 2010 року до свята долучилися і держслужбовці.

Насправді День вишиванки не вимагає якихось особливих акцій чи заходів, достатньо лише відповідно вбратися і ви вже стаєте частиною святкування. Але з ініціативи звичайних людей почали проводитися різноманітні ярмарки, концерти, конкурси, флешмоби тощо.

Після цього можна звернутися саме до історії вишиванки як українського національного вбрання. Ви можете як зупинитися на найбільш цікавих та визначних моментах, так і детально розглянути усі відомі факти – все виключно на ваш розсуд. За можливості у старшій школі дуже доречним буде показ першого повнометражного документального фільму про вишиті сорочки «Спадок нації».

Додатки: Об этом сайте VSEOSVITA.UA Дидактична гра-куб "Вишиванка - це красиво, патріотично, модно!"

Вивчаємо українські традиції.  Поробка до Дня вишиванки

 

Вишиванка – малювання в нетрадиційній техніці. Малюємо вишиванку фарбами

  

Пісня «Мамина сорочка» у виконанні Наталії Май

Цікаво, що колись жінки не копіювали чужі узори, не відшивали їх з інших виробів чи схем. Їх роботи були індивідуальними.

Жінка володіла “мовою” орнаментального письма, де через кольори, лінії, візерунки створювала абсолютно унікальну річ, закодовану на добру долю для себе, чи рідної людини

Об этом сайте UAUA.WORLD12 головних символів української вишивки

Украинское намысто . Его передавали в наследство как семейную реликвию. Оно свидетельствовало о статусе владелицы: чем больше ниток на шее, тем более богатого рода панна . Хранили его в сундуке на самом дне , под горой домотканых скатертей , рушников, сорочек . Самым дорогим было красное - из кораллов добытых «из моря-окияну» . Одна нитка кораллового намыста могла стоить столько же, как хорошая корова. ===Намыста современных мастеров Украины

Світлина від Дюши Борщ. Світлина від Дюши Борщ.  Світлина від Дюши Борщ. Світлина від Дюши Борщ. Світлина від Дюши Борщ. +12

SPADOK.ORG.UA Вишиванки України: від Луганська до Львова  

MAMABOOK.COM.UA Безкоштовні розмальовки на тему “Український національний одяг”

Об этом сайте VSEOSVITA.UA "Українська вишиванка - диво!" До Дня вишиванки - матеріал для самостійного читання. 1-2 клас

SCHOOLLIFE.ORG.UA 21 травня День Вишиванки – присвячується українській родині та родоводу - Шкільне життя

З Архіву шкільного сайту

День вишиванки 2021 (фотоальбом)

День ВИШИВАНКИ-2017 (+Архів за 2016 рік)

Додаток до альбому День вишиванки - 2017 - 7 клас

день вишиванки 2 клас 2016 рік from nauka7

день вишиванки 1 клас 2016 рік from nauka7

день вишиванки в нашій школі from nauka7

Переглянути День ВИШИВАНКИ на сайті Світлани Олександрівни Драгуцан 


Ірина Михайлівна Шпак зі своїм класом та Оксана Іванівна Рибіна - завуч школи


Народжена у вишиванці! Славні українки всіх часів, яких знає весь світ

 12 фактів про українську вишиванку, яких ви не знали

Поради та приклади завдань для проведення виховної години до Дня вишиванки.

NAUROK.COM.UA Виховна година до Дня вишиванки Кожен регіон України – неповторний у своєму виконанні вишиванок. Майстрині у різних місцевостях по різному використовували техніки вишивки, а особлива відмінніс....

VSEOSVITA.UA Крилаті вислови про вишиванку, або як її просто називали в народі – сорочку

иванки припадає на 21 травня. Вишиванка - красиво, модно, патріотично. Збірка архівних матеріалів (Частина 1)

INLVIV.IN.UA Як Олена Пчілка ввела моду на вишиванки і українську мову | То є Львів.

День вишиванки

Презентація присвячена Всесвітньому дню вишиванки. Матеріал про національний український символ - вишиванку. Призначений для використання під час виховних заход....

VSEOSVITA.UA До Весвітнього дня вишиванки «Одягнімо вишиванки, друже, хай побачить українців світ - молодих, відважних, дужих, у єднанні на сто тисяч

Презентація допоможе розширити та збагатити знання дітей про особливості національного одягу українського народу, зокрема, вишитої сорочки, її значимість; сформу...

Презентація на тему "День вишиванки"

Презентація допоможе розширити та збагатити знання дітей про особливості національного одягу українського народу, зокрема, вишитої сорочки, її значимість; сформу...

Презентація присвячена Всесвітньому дню вишиванки. Матеріал про національний український символ - вишиванку. Призначений для використання під час виховних заход....

#GoogleDoodle День вышиванки 2020 #GoogleDoodle

GOOGLE.COM Google День вышиванки 2020 #GoogleDoodle День вишиванки

Для Дітей Черкаси з Ириною РоманенкоВчора о 09:25 Легенда про вишиванку Був час, коли почали на землі люди дуже вмирати. Від невідомої хвороби. Отак йде людина і враз упаде, почорніє, спіниться і немає людини.


День вишиванки Жіночий блог українською. Натхнення, саморозвиток, самореалізація.

Об этом сайте PANIUA.BLOGSPOT.COM 12 фактів про українську вишиванку, яких ви не знали Жіночий блог українською. Натхнення, саморозвиток, самореалізація.

https://vseosvita.ua/…/ukrainskij-etnicnij-brend-visivanka-…

Цікаво, що перші вишивки на території України з'явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще ....

VSEOSVITA.UA Український етнічний бренд - вишиванка. Цікаво, що перші вишивки на території України з'явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще ....

 

Категорія: Шкільний парламент | Переглядів: 3047 | Додав: mirgorodschoolseven | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 lilafox2004228 • 9:26 AM, 2021-05-20 [Entry]
«Вишиванка для мене — це символ краси та національної ідентичності українського народу.»
          Уляна Смирнова
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Шкільний YouTube
Освіта України
Влітку
Календар
«  May 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Copyright MyCorp © 2022
uCoz