Субота, 2020-10-24, 11:22 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Миргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7

Меню сайту
Випускникам
Влітку
Гаряча лінія
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » 2020 » Жовтень » 10 » Книги про козаків
7:27 AM
Книги про козаків

Брехуненко В. Козаки на степовому кордоні Європи: типологія козацьких спільнот XVI — першої половини XVII ст. = The Cossacks in the Europe's steppe frontier: typology of the Cossack Communities (16th-17th Centuries)/ В. Брехуненко. — К.: ВІПОЛ, 2011. — 504 с.
Шифр: 63.3(4Укр) Б87
Кількість: 1 прим.

У книзі в порівняльній перспективі розглянуті українське, донське волзьке, терське, гребінське та яїцьке козацтва як специфічні християнські спільноти на Степовому Кордоні Європи. З'ясовується типологія Степового Кордону на тлі інших світових Великих Кордонів, досліджуються особливості ґенези, етнічний код, соціальне обличчя, еволюція чисельності перелічених козацтв, організація суспільства та влади в козацькому світі, функціонування Війська як військо-територіальної структури, широкий комплекс конфронтаційних та позаконфронтаційних контактів різних козацтв з мусульманським сусідами. Досліджуються козацькі ідентичності, стратегії козаків у християнському світі, а також уявлення про правителя-патрона, "вітчизну", "козацьку землю". Простежено типологічні перегуки та відмінності між базовими характеристиками козацьких спільнот.
Для науковців, викладачів вузів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.


book12Гетмани України. – Х.: Промінь, 2007. – 248 с.: іл.
Шифр: 63.3(4Укр)46 Г44
Кількість: 1 прим.

Книга розповідає про минуле нашої рідної України, про народження козаччини, боротьбу запорозьких козаків з ворогами українського народу. Книга присвячена тим, хто з сивої давнини боровся за незалежність України — людям, які вражають своїм сильним духом. Вони усім єством вболівали за долю Батьківщини, боролися за об'єднання Правобережної і Лівобережної України. Читач дізнається, як Україна крок за кроком йшла до своєї незалежності.
Книга розрахована на дітей шкільного віку, а також всіх, хто прагне поглибити свої знання по історії України.


book09Гуржій О.І. Історія козацтва. Держава — військо — битви/ О.І. Гуржій, Т.В. Чухліб. — К.: Арій, 2013. — 464 с.: іл.
Шифр: 63.3(4Укр)46 Г95
Кількість: 3 прим.

У книзі висвітлюються найважливіші події, пов'язані з історією українського козацтва від часу його виникнення на межі XV-XVI ст. до ліквідації урядом Російської імперії в кінці XVIII — на початку XIX ст. Особливу увагу приділено найбільш яскравим постатям Війська Запорозького, їхній політичній та державній діяльності. Значне місце на сторінках праці відведено міжнародним відносинам українського гетьманату, козацькій ментальності, побуту, бойовому мистецтву, атрибутиці тощо. Певною мірою показана роль жінки в "лицарському" середовищі. Своє яскраве відображення знайшло ставлення до козаків представників різних народів і володарів іноземних держав, їхнє сприйняття за межами Батьківщини.
Книга розрахована на широке коло читачів.


book08Гуржій О.І. Сто великих постатей і подій козацької України/ О.І. Гуржій, Т.В. Чухліб. — К.: Арій, 2008. — 464 с.: іл. — (100 великих)
Шифр: 63.3(4Укр)46 Г95
Кількість: 1 прим.

В книзі висвітлюються найважливіші події, пов'язані з історією українського козацтва від часу його виникнення на межі XV–XVI ст. до ліквідації урядом Російської імперії в кінці XVIII — на початку XIX ст. Особливу увагу приділено найбільш яскравим постатям Війська Запорозького, їх політичній і державній діяльності. Значне місце на сторінках праці відведено міжнародним відносинам українського гетьманату, козацькій ментальності, побуту, бойовому мистецтву, атрибутиці тощо. Певною мірою показана роль жінки в "лицарському" середовищі. Своє яскраве відображення знайшло ставлення до козаків представників різних народів, і володарів іноземних держав, їх сприйняття за межами Батьківщини.
Книга розрахована на широке коло читачів.


book10Коляда І.А. Отаман Сірко/ І.А. Коляда. – Х.: ПЕТ, 2012. – 128 с.
Шифр: 63.3(4Укр)46 К62
Кількість: 1 прим.

Іван Сірко (1605 (1610) — 1680) — один з найвидатніших політичних діячів і полководців України. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Відчайдушно, із усім козацьким заповзяттям протистояв він татарсько-турецьким нападам, що загрожували геноцидом українському народові Узявши участь у 55 битвах, Сірко майже завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.


book05Костенко Л.О. Козаки. Лицарський орден України: факти, міфи, коментарі/ Л.О. Костенко. — Х.: Школа, 2007. — 576 с.: іл.
Шифр: 63.3(4Укр) К72
Кількість: 1 прим.

У книзі наведено своєрідний порівняльний аналіз, де запорозьке козацтво розглянуто у паралелі з різними вільними військовими спільнотами: іллірійськими піратами, вікінгами, новгородськими ушкуйниками, а також із сучасниками запорожців - флібустьєрами Карибського моря.
Проводячи доволі серйозну аналітичну роботу, автор розглядає феномен запорозького козацтва у різних аспектах - політичному, економічному, військовому, геополітичному тощо.
Для широкого кола читачів.


book03Мицик Ю.А. Гетьман Іван Виговський/ Ю.А. Мицик. — К.: КМ Академія, 2004. — 84 с.
Шифр: 63.3(4Укр)46 М70
Кількість: 1 прим.

Спеціальне дослідження біографії видатного українського державного та політичного діяча, гетьмана України Івана Виговського (1616–1664) ґрунтується на широкому холі джерел, у тому числі виявлених в архівосховищах України, Польщі, Росії та інших країн, що дало змогу значно повніше висвітлити життєвий шлях І. Виговського, його військово-політичну та дипломатичну діяльність, переглянути застарілі оцінки щодо важливих моментів політичної біографії гетьмана.


book02Павленко С.О. Оточення гетмана Мазепи: соратники та прибічники/ С.О. Павленко. — К.: Києво-Могилянська академія, 2005. — 602 с.
Шифр: 63.3(4Укр)46 П12
Кількість: 1 прим.

Сергій Павленко вперше ґрунтовно знайомить українського читача з членами команди гетьмана І. Мазепи, його соратниками та прибічниками, показує їхню роль у контексті подій 1687—1709 рр. Дослідження про найзначніших діячів оточення зверхника України містить багато важливого фактажу для розуміння причин поразки мазепинців під час повстання за визволення Гетьманщини з-під опіки Москви.


book11Реєнт О.П. Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії/ О.П. Реєнт, І.А. Коляда. – Х.: Фоліо, 2008. – 415 с. – (Історичне досье)
Шифр: 63.3(4Укр)46 Р33
Кількість: 1 прим.

Українська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.
Дмитро Вишневенький прагнув звільнити південні українські степи від панування ханських орд, знищити турецькі фортеці в пониззях Дніпра, а згодом і оволодіти Чорноморським узбережжям. Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа належали до тих постатей, чиїми іменами називають епохи. Окремі нариси в книжці присвячені Івану Виговському, Петру Дорошенку, Пилипу Орлику — видатним державним й політичним діячам, талановитим дипломатам.
У книжці надається правдивий і об'єктивний життєпис цих, а також інших найвищих військових керівників українського козацтва.


book13Рендюк Т.Г. Пилип Орлик: молдовські та румунські шляхи: історико-документальний нарис/ Т.Г. Рендюк. – Чернівці: Букрек, 2013. – 240 с.: іл.
Шифр: 63.3(4Укр)46 Р39
Кількість: 1 прим.

Двомовний ілюстрований історично-документальний нарис доктора історичних наук, дипломата високого рангу Т.Г. Рендюка, розроблений на основі широкої джерельної бази та власних досліджень, розкриває читачеві маловідомі або зовсім не ідентифіковані аспекти політичних, військових, дипломатичних та культурно-духовних зв'язків гетьмана України Пилипа Орлика з Молдовою, Валахією та Трансільванією у першій половині XVIII століття.


book06Роллє Й.Й. Іван Богун — козацький полковник/ Й.Й. Роллє; пер. з пол. І. Ремішевської; упоряд. Д. Ващук, В. Кононенко. — К., Кам'янець-Поділ.: Медобори-2006, 2012. — 192 с.: 43 іл.
Шифр: 63.3(4Укр)46 Р67
Кількість: 2 прим.

Книга є першим перекладом польськомовного видання 1887 р. др. Антонія-Йосипа Ролле — відомого подільського історика та психіатра, який стажувався у вчителя Зигмунда Фрейда — Шана-Мартіна Шарко. Вона присвячена життю та військово-політичній діяльності виданого козацького полковника середини XVII ст. Івана Богуна. Підходи до вивчення минулого, які застосовував Йосип Ролле, дають підстави вважати його одним з предтеч психоісторії та інтелектуальної історії. Крім авторського тексту, книга містить сучасне дослідження біографії українського політика й військового діяча, науковий коментар, бібліографічні покажчики та ілюстративний матеріал з краєзнавчих музеїв Поділля.
Для істориків, історіографів, викладачів, студентів, вчителів та всіх, хто цікавиться героїчної історією Української революції XVII ст.


book01Халебський П. Україна — земля козаків: подорожній щоденник/ П. Халебський; упоряд. М. Рябий. — Вид. 2-ге, допов. — Вінниця: Континент-ПРИМ, 2005. — 284 с.: іл.
Шифр: 63.3(4Укр)46 Х17
Кількість: 1 прим.

Подорожній щоденник, який описує мандри Антиохійського патріарха Макарія Третього з Халеба до Москви і назад через Україну, землю козаків, за часів урядування христолюбивого і хороброго гетьмана Зиновія-Богдана Хмельницького, тобто триста п'ятдесят років тому.


book04Чухліб Т.В. Гетмани Правобережної України в історії Центрально-Східної Європи (1663–1713)/ Т.В. Чухліб. — К.: Києво-Могілянська академія, 2004. — 288 с.
Шифр: 63.3(4Укр)46 Ч-96
Кількість: 1 прим.

У книзі подано яскраві, багатопланові портрети більш та менш знаних володарів гетьманської булави, які діяли на Правобережній Україні у 60-х роках XVII — на початку XVIII ст. Діяльність українських гетьманів розкривається у контексті загальноєвропейської історії.
Видання розраховане на широке коло читачів, студентів, викладачів, науковців, військовослужбовців, дипломатів, усіх, хто цікавиться історією України взагалі та її міжнародних відносин зокрема.

Джерело: http://lib.nadpsu.edu.ua/?page=/BooksShow/BooksShow5/BooksShow5 

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 14 | Додав: markovichphysics | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Свята та події
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Шкільний YouTube
Новини
Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2020
uCoz