Friday, 2022-05-27, 9:57 PM
Вітаю Вас Guest | RSS

Миргородська ЗОШ №7

Меню сайту
Гарячі телефони
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 39
Статистика

Total online: 2
Guests: 2
Users: 0


9:27 AM
Гімн України. Дослідницько-пошуковий проект від учнів шостого класу

Національний гімн нашої держави - «Ще не вмерла України…» П. Чубинського і М. Вербицького.

Мета: звернути увагу на історію створення, призначення;  пояснити специфіку пісні літературного походження, гімну, національного гімну; формувати вміння інтерпретувати художній твір шляхом використання різних видів мистецтв (музики, співу, художнього перекладу); сприяти розвитку навичок міжособистісного спілкування завдяки організації роботи в групах; прищеплювати розуміння важливості виявлення публічної пошани до національних святинь, символіки інших народів.


Створення українського гімну бере початок з осені 1862  року, коли на одній з вечірок у Павла Чубинського сербські студенти, що навчалися в Київському університеті, співали патріотичну пісню «Сербія свободна», в якій згадувався цар Душан і в приспіві були слова « серце біє і крев ліє за свою свободу». Чубинському пісня дуже сподобалася, і він раптом подався в іншу кімнату, а через півгодини вийшов звідти з готовим текстом пісні «Ще не вмерла України », яку тут же проспівали на сербський мотив. Перша публікація вірша Павла Чубинського у львівському журналі «Мета», 1863 р № 4.а з нотами — у 1865 і з 1917 році. почав  використовуватись як державний гімн.

За  Радянської доби  створювався окремий гімн для кожної республіки. Державним гімном  Української РСР став варіант Павла Тичини «Живи, Україно, прекрасна і сильна» (музика Антона Лебединця). Але цей гімн так ніколи й не знайшов популярності. Майже на всіх офіційних зборах лунав гімн СРСР, а не Української РСР.

У добу незалежності 15 січня 1992 р. музичну редакцію Державного гімну затвердила Верховна Рада України, що знайшло своє відображання в  Конституції України. Тільки 6 березня 2003-го ВР України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України», котрий запропонував президент Леонід Кучма. Законопроектом пропонувалося затвердити як Державний гімн Національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла України» Перша строфа гімну, згідно з пропозицією президента, звучатиме «Ще не вмерла України і слава, і воля». З прийняттям цього закону Стаття 20 Конституції України набула завершеного вигляду. Національний гімн на музику М. Вербицького отримав слова, віднині затверджені законом.

Зроблено в Padlet

Тема: відтворення прагнення українців жити у волі; намагання боротися з будь – яким ворогом, захищаючи рідний край.

Ідея:віра оборонців рідної землі у неминучу перемогу над ворогом, цілеспрямованість українців у доведенні, що « вони козацького роду».

Основна думка: тільки той народ може перемогти ворога, який має мужність, силу, витримку, віру в досягнення своєї

мети, готовий заради цього пожертвувати своїм життям.

Жанр: громадянська лірика, пісня – гімн.


Художні особливості твору.

Звертання: «браття українці», «браття

Метафори: «усміхнеться доля», «Чорне море ще всміхнеться», «Дніпро зрадіє», «доленька» доспіє».

Порівняння: «згинуть наші вороженьки, як роса на сонці».

Повторення: «браття», « воля», «доля, доленька».

Епітети: «у своїй сторонці», «в ріднім краї», «нашій Україні», «нашу свободу»,  «козацького роду» підкреслюють патріотичне  звучання твору.

Зменшувально – ласкаві форми: «сторонці», «доленька».


Географічні назви зустрічаються в тексті. Чому саме ці?

Сян – Дон;  Чорне море – Дніпро; Карпати – степами. Щоб відобразити  всю територію України та прагнення  українського народ жити в мирі та злагоді.

Джерела:

Категорія: МО вчителів точних та природничих наук | Переглядів: 63 | Додав: SvetlanaCh | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Шкільний YouTube
Освіта України
Влітку
Календар
«  April 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Copyright MyCorp © 2022
uCoz