Мета: сформувати в учнів уявлення про основні групи фізичних явищ природи, хімічні та біологічні явища. сформулювати висновок про значення фізичних явищ у житті людини. Навчити учнів виокремлювати головне в повідомленні та будувати структурно-логічну схему, вчитися коротко висловлювати свою думку.
Чим може стати для вас онлайн-дошка? Засобом: оцінки психологічного стану на будь-якому етапі уроку (дошка настроїв); візуалізації інформації; навчання навичкам співпраці ... і не тільки! За допомогою цього сервісу можна створити окремий номер шкільної газети, статтю, оголошення, документ для спільної роботи і т.д. Учні можуть самі· створити кластери або опорні конспекти, представляти користувачеві інформацію в наочному вигляді; компактно описувати закономірності, притаманні початкового набору даних; знижувати розмірність або стискати інформацію; відновлювати прогалини в наборі даних; Проводьте мозкові штурми, працюйте над груповими проектами. Це дуже цікаво!
Біологічні явища. Усі явища, які відбуваються з тілами живої природи, тобто організмами, називаються біологічними явищами. До них належать проростання насіння, цвітіння, утворення плодів, листопад, зимова сплячка тварин.
Фізичні явища. Ознакою фізичних явищ є зміна форми, розмірів, місця розташування тіл та їх агрегатних станів. Коли гончар виготовляє горнятко з глини, змінюється форма. При добуванні кам’яного вугілля змінюються розміри шматків гірської породи. Під час руху велосипедиста зазнають змін розташування велосипедиста і велосипеда щодо тіл, які знаходяться обабіч дороги. Танення снігу, випаровування і замерзання води супроводжуються переходом речовини з одного агрегатного стану в інший. Під час грози гримить грім і з'являється блискавка. Це фізичні явища.
Погодьтеся, що наведені приклади фізичних явищ дуже різноманітні. Та якими б різноманітними не були фізичні явища, у жодному з них не відбувається утворення нових речовин.
Фізичні явища — явища, під час яких нові речовини не утворюються, а змінюються розміри, форма, розташування, агрегатний стан тіл і речовин.
Хімічні явища. Вам добре відомі такі явища, як горіння свічки, утворення іржі на залізному ланцюгу, скисання молока тощо. Це приклади хімічних явищ.
До хімічних явищ належать явища, під час яких з одних речовин утворюються інші.
Хімічні явища знайшли широке застосування. За їх допомогою люди добувають метали, створюють засоби особистої гігієни, матеріали, ліки, готують різноманітні страви