

ПЕРЕВІРИТИ

Українці в цей день приходять на роботу й до школи у вишитих блузах і сорочках, знимкуються гуртом і поодинці, потім виставляють світлини у соцмережах. За цей час фотографіями у вишиванках вже відзначилися прості українці, відомі люди, політики, чиновники, співробітники дипломатичних представництв у різних куточках України та світу.
Погодьтесь, що третій четвер травня – чудова пора, коли вже тепло і коли у вишиванціможна йти вулицею і не ховати її під курткою чи светром. А коли майже всі одягнені у квітучі народні блузи і сорочки – то це справді свято краси і національної згуртованості. Свято не прив’язане до жодної державної чи релігійної події.
День вишиванки: історія свята
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів.
Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже прот
...
Читати далі »