Sunday, 2022-07-03, 10:47 AM
Вітаю Вас Guest | RSS

Миргородська ЗОШ №7

Меню сайту
Гарячі телефони
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 39
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0


12:12 PM
15 МІСЦЬ НА ПОЛТАВЩИНІ, ЯКІ МОЖНА ВІДВІДАТИ НА ТРАВНЕВІ СВЯТА

Автор: Валерія Бабич, 27 квітня, 18:00

Фото: Де можна провести травневі свята на Полтавщині

Звичайно відвідати Європу, Індію, Америку чи Китай – бажання, яке виникає ледь не у кожного. Але чи добре ми знаємо туристичні місця України? А Полтавщини? Виявляється для того, щоб побачити блакитні озера, піраміди, родинні маєтки та унікальну флору і фауну зовсім не обов’язково їхати «світ за очі».

Напередодні травневих свят ми підготували добірку цікавих та захоплюючих місць у Полтавській області. Адже для приємних вражень та гострих відчуттів зовсім не обов’язково витрачати шалені кошти та переїжджати до інших континентів. 

КУРОРТИ МИРГОРОДА ТА ГОГОЛІВСЬКА «МИРГОРОДСЬКА КАЛЮЖА»

(м. Миргород)

Миргородська калюжа (Джерело - navkoloua.com)

Фото: Миргородська калюжа (Джерело - navkoloua.com)

Якщо ви прагнете не тільки гарно провести вихідні та відпочити, але й оздоровитися. То вам до міста-курорт Миргород. Адже в місті діють 7 курортів із чудовими парковими зонами та набережними річки Псел. 

Ще одним туристичним місцем є невеличкий ставок, що отримав назву «калюжа», який розташований у самому центрі міста біля Успенської церкви. Назвали його так завдяки повісті Миколи Гоголя.

У 2009-му році на честь двохсотріччя від дня народження письменника на березі ставка був відкритий скульптурний комплекс із численних героїв гоголівських повістей.

Відстань від м. Полтава до м. Миргород – 101 кілометр.

Як дістатися:

 • машиною це 1 год. 36 хв.;
 • автобусом із АС-3 до м. Миргород кожну годину.

«РУСЬКИЙ ОРЧИК»(ЗАКАЗНИК)

(поблизу с. Ряського, Машівського району)

Руський Орчик (Джерело - uk.wikipedia.org)

Фото: Руський Орчик (Джерело - uk.wikipedia.org)

Руський Орчик – це зоологічний заказник загальнодержавного значення. Створений заповідник ще у 1994 році. На сьогодні на площі у понад 785 гектарів мешкають 260 видів тварин. 17 видів занесені до Червоної Книги України, 7 – до Європейського червоного списку. Із рідкісних видів – куниця лісова, косуля, лось, єнотовидний собака, ондатра, борсук, горностай, вовк. Царство пернатих представлено 192 видами птахів.

Відстань від м. Полтава до с. Ряське – 71, 3 кілометра.

Як дістатися:

 • машиною це 1 год. 18 хв.
 • автобусом із АС-2 до с. Ряське (відправлення: 4:25, 5:30, 11:00, 13:45).

ПІРАМІДИ-УСИПАЛЬНИЦІ

(с. Комендатівка, Кобеляцького району та с. Березова Рудка, Пирятинського району)

Піраміда Білевичів (Джерело - uk.wikipedia.org)

Фото: Піраміда Білевичів (Джерело - uk.wikipedia.org)

Для того, щоб побачити справжні піраміди, не обов’язково їхати до Єгипту. Такі споруди можна відвідати і на території Полтавської області. Зокрема, у селі Комендатівка, Кобеляцького району та селі Березова Рудка, Пирятинського району є справжні піраміди-усипальниці, вік яких уже понад сто років. Місцеві жителі вважають, що піраміди наділені силою зцілення, туристи з усієї України приїжджають туди за духовним відновленням.

Засновником 15-метрової піраміди у селі Комендатівка став офіцер російського флоту Олександр Білевич, тому вона і названа на честь його роду – Піраміда Білевичів. Після відвідування Єгипетських пірамід, під великим враженням від споруд, побудованих фараонами, чоловік розгорнув будівництво на Полтавщині.

На зведення такої піраміди пішло 13 років. Гранітні блоки з’єднані особливим методом із додаванням яєчного білка та навіть крові тварин. Біля піраміди побудована і церква, що названа на честь дружини офіцера Софії.

Після смерті подружжя, їхні тіла поховали в підвальному приміщенні усипальниці. Але в радянські часи місцеві жителі розкопали склепи піраміди, помилково вважаючи, що там поховані скарби. Таким чином, іконостас був знищений, а підземні ходи зруйновано.

Нині піраміду-усипальницю знову переобладнали під церкву. На першому ярусі споруди церква, а на другому утворено дзвіницю. Віруючі приїжджають у ці краї за зціленням.

Відстань від м. Полтава до с. Комендатівка – 106 кілометрів.

Як дістатися:

 • машиною це 1 год. 51 хв.;
 • автобусом – із пересадкою у м. Кобеляки. Маршрут ‒ АС-1 до м. Кобеляки (відправлення: 7:05, 8:00, 10:40, 11:20, 12:15, 13:50); АС Кобеляки – с. Комендатівка (відправлення 12:05).

Піраміда Закревських (Джерело - tamtour.com.ua)

Фото: Піраміда Закревських (Джерело - tamtour.com.ua)

Ще одна піраміда-усипальниця, що розташована у Полтавській області – Піраміда Закревських, яка знаходиться у селі Березова Рудка. Зведена дев’ятиметрова споруда у 1899 році за всіма традиціями єгипетських пірамід. Будуючи піраміду на Полтавщині, її власник планував гармонійно об’єднати в ній кілька різних релігій та культур. Колись стіни піраміди Закревських були розписані цитатами із Біблії і прикрашені єгипетськими фресками. У внутрішньому приміщенні піраміди був встановлений язичницький вівтар із дерев’яним хрестом. У цій піраміді і були поховані подружжя Закревських.

З приходом радянської влади, піраміду було розграбовано. Проте, жителі Березової Рудки вважають, що заросла мохом та обвита диким плющем піраміда і сьогодні має цілющу силу.

Відстань від м. Полтава до с. Березова Рудка – 215 кілометрів.

Як дістатися:

 • машиною це 2 год. 44 хв.;
 • автобусом – із пересадкою в м. Пирятин. Маршрут – із АС-1 до м. Пирятин, або службою Зелений Слон; від м. Пирятин до с. Березова Рудка приватним перевізником.

РОДОВИЙ МАЄТОК КОЗАЦЬКОГО РОДУ МУРАВЙОВИХ-АПОСТОЛІВ

(с. Хомутець, Миргородського району)

Маєток Муравйових-Апостолів (Джерело - bastion.tv)

Фото: Маєток Муравйових-Апостолів (Джерело - bastion.tv)

Родинний маєток, у якому в XIX столітті проводилися таємні зустрічі декабристів, обговорювалися державні та політичні питання можна відвідати на Миргородщині.

Дерев’яний палац був побудований ще у XVIII столітті Дмитром Апостолом, згодом перейшов у спадок історику та громадському діячеві Івана Муравйову-Апостолу. Саме він і зробив перепланування парку та добудував до будівлі кам’яні флігелі.

Сини Івана Муравйова-Апостола в 1820-х роках проводили там таємні засідання декабристів.

У радянські часи в палаці розмістився ветеринарно-зоологічний технікум. Зараз будівля перебуває у занедбаному стані, проте добре збереглася ліпнина із родинним гербом на споруді. Також, на території росте дуб-трійця, висаджений Іваном Муравйовим-Апостолом на честь своїх синів.

Відстань від м. Полтава до с. Хомутець – 106 кілометрів.

Як дістатися:

 • машиною це 1 год. 48 хв.;
 • автобусом із пересадкою у м. Миргород. Маршрут – АС-1 до м. Миргород кожну годину; із АС Миргород до с. Хомутець (відправлення 7:25 (крім пн.), 11:25, 12:55 та 17:30.

МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ВЕСІЛЛЯ

(с. Великі Будища, Диканського району)

Музей українського весілля (Джерело - ingreen.in.ua)

Фото: Музей українського весілля (Джерело - ingreen.in.ua)

Є на Полтавщині і місце, де можна зануритися у колоритність народного дійства – весілля. Музей українського весілля відкритий у 2008 році у селі Великі Будища, неподалік від Диканьки.

В експозиції музею представлене весільне оздоблення різних часів, предмети побуту, вишиті рушники та сорочки. Крім огляду музею, там пропонують також здійснити театралізований обряд українського весілля.

Відстань від м. Полтава до с. Великі Будища – 34 кілометри.

Як дістатися:

 • машиною це 38 хв.;
 • автобусом із АС-3 кожні 30 хв.

КОЧУБЕЇВСЬКІ ДУБИ

(селище Диканька, Диканьського району)

Кочубеївські дуби (Джерело - uk.wikipedia.org)

Фото: Кочубеївські дуби (Джерело - uk.wikipedia.org)

Є на Полтавщині і 800-річні дуби, висота яких близько 22 метрів, а діаметр стовбура до 1,8 метра. Це Кочубеївські дуби, що входять до 100 чудес природи України. Чотири велетенських дуба, це все, що залишилося від прадавньої діброви, які колись була навколо маєтку родини Кочубеїв у Диканьці.

Три дуби ростуть поряд, а один окремо. За переказами, посадили дуби генеральний суддя Василь Кочубей та полтавський полковник Іван Іскра.

Також, існує легенда, що біля одного із дубів зустрічалися закохані гетьман Іван Мазепа та Мотря Кочубеївна, різниця у віці яких сягала 50 років. Очевидно, що раніше біля маєтку Кочубеїв росла ціла алея дубів, що вела до будівлі. Історики допускають, що алея складалася із 68 дерев, але дубову алею було розчищено ще за життя Кочубея.

На сьогодні, 4 дуби-велетні знаходяться під охороною держави.  

Відстань від м. Полтава до селища Диканька – 30,1 кілометра.

Як дістатися:

 • машиною це 38 хв.;
 • автобусом із АС-3 кожні 30 хв.

МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК УКРАЇНСЬКОГО ГОНЧАРСТВА

(селище Опішня, Зінківського району)

Музей-заповідник українського гончарства (Джерело - bastion.tv)

Фото: Музей-заповідник українського гончарства (Джерело - bastion.tv)

У 1986 у селі Опішня був створений Музей гончарства, на базі якого сформувався науково-просвітницький та навчально-виховний комплекс, аналогів якому немає в Україні.

На території площею в 7 гектарів, окрім самого музею, також розташовані комплекс земської губернської гончарної майстерні, побудований у 1916 році. Також, заводи «Керамік» та «Художній керамік», а ще меморіальні музеї-садиби заслуженого майстра народної творчості України Олександри Селюченко та гончарської родини Пошивайлів.

Експозиція музею налічує понад 35 тисяч керамічних витворів, що розміщені у музеї та на прилеглій території.

Відстань від м. Полтава до селища Опішня – 44, 7 кілометра.

Як дістатися:

 • машиною це 44 хв.;
 • автобусом із АС-3 кожну годину.

А для тих, хто просто хоче відпочити від гамірного міста, але вивчати 200-річні руїни сімейних маєтків різних історичних постатей ще не готовий, є чудова альтернатива. Полтавський край щедрий на різного роду ландшафтні багатства, ліси, заповідники, а також тваринний та рослинний світ.


ГОРА ПИВИХА

(селище Градизьк, Глобинського району)

Гора Пивиха (Джерело - bp.blogspot)

Фото: Гора Пивиха (Джерело - bp.blogspot)

Гора Пивиха – є найвищою точкою Лівобережної України. Її висота понад 160 метрів. Розташована гора в селищі Градизьк Глобинського району Полтавської області, на березі Кременчуцького водосховища.

У 2008 році Пивиха була представлена на всеукраїнському конкурсі «7 чудес України». У її відкладеннях археологи знаходять залишки тварин та рослин льодовикового періоду.

Після утворення Кременчуцького водосховища Пивиха стала руйнуватися, щорічно вода поглинає близько семи метрів гори. Розмито вже близько 600 метрів.

На сьогодні гора Пивиха та берег Кременчуцького водосховища, що знаходиться у її підніжжі є популярним туристичним місцем.

Відстань від м. Полтава до селища Градизьк – 140 кілометрів.

Як дістатися:

 • машиною це 2 год. 21 хв.;
 • автобусом із Ас-1 до смт. Градизьк ( відправлення: 6:00, 13:15, 14:15, 16:15).

БЛАКИТНІ ОЗЕРА

(с. Собківка, Новосанжарського району)

Блакитні озера (Джерело- energolife.info)

Фото: Блакитні озера (Джерело- energolife.info)

Уже сьомий рік поспіль село Собківка, що на Новосанжарщині є одним із найвідвідуваніших місць в області, особливо в літній період. А все тому, що поблизу нього розкинулися озера із блакитною водою, які виникли на місці піщаних кар’єрів.

Чому саме тамтешня вода такого забарвлення, достеменно не відомо. Але, ймовірно це через колір глини, до якої докопали, видобуваючи піщані поклади.

Прозора вода озер, піщані пляжі та запах хвойного лісу створюють незабутню атмосферу заміського відпочинку.

Відстань від м. Полтава до с. Собківка – 37, 9 кілометра.

Як дістатися:

 • машиною це 55 хв.;
 • автобусом із пересадкою в с. Кунцево. Маршрут – із АС-2 до с. Кунцево (відправлення: 7:40, 17:05; від с. Кунцево до с. Собківка – 8 км).

ЗООПАРК «БАБУСИН ДВОРИК»

(с. Тахтаулове, Полтавського району)

Бабусин дворик (Джерело -wikimapia.org)

Фото: Бабусин дворик (Джерело -wikimapia.org)

За 10 кілометрів від Полтави, на території готельно-ресторанного комплексу «Vivat Провінція» діє контактний зоопарк «Бабусин дворик». Відвідувачі можуть не тільки поспостерігати за тваринами, послухати цікаві факти про них від екскурсовода, а ще й погодувати їх.

Серед мешканців зоопарку – страуси, камерунські кози, віслюки, поні, кенгуру, єноти, лебеді, качки та багато інших.

Відстань від м. Полтава до с. Тахтаулове – 11, 8 кілометра.

Як дістатися:

 • машиною це 21 хв.;
 • автобусом із АС-3 кожні 30 хв.

СТРАУСИНА ФЕРМА

(с. Вовча Долина, Лубенського району)

Страусина ферма (Джерело - travel-guide.at.ua)

Фото: Страусина ферма (Джерело - travel-guide.at.ua)

Страусина ферма на Лубенщині – приватна територія, де фермер розводить та вирощує чорних африканських страусів. Ці тварини можуть виростати до 2,5 метрів. Для відвідувачів ферми господар сам проводить екскурсію, розповідає про особливості розведення таких тварин. Також на фермі можна скуштувати страви із страусиних яєць та м’яса. А для тих, хто бажає щось придбати на згадку, там продаються велетенські крашанки, страусині пера та навіть крем, виготовлений із жиру тварин.

Відстань від м. Полтава до с. Вовча Долина – 154 кілометри.

Як дістатися:

 • машиною це 2 год. 11 хв.;
 • автобусом із пересадкою у м. Лубни. Маршрут: із АС-1 до м. Лубни; із м. Лубни до с. Вовча Долина приватним перевізником.

КІННЕ СВЯТО В ДІБРІВЦІ

(с. Дібрівка, Миргородського району)

Кінне свято в Дібрівці (Джерело - arezin.com)

Фото: Кінне свято в Дібрівці (Джерело - arezin.com)

Дібрівський кінний державний завод заснований ще у 1888 році. З перших років існування займає одне з провідних місць серед кінних заводів, що розводять коней рисистих порід. Підприємство готує для продажу племінних коней, також на базі заводу діє школа верхової їзди, сеанси іпотерапії та центр з виготовлення кумису.

Таке кінне свято проводять щороку на території кінного Дібрівського заводу. Окрім можливості подивитися на обласні відкриті перегони рисаків, організатори планують вразити гостей кінним шоу із каскадерськими трюками, за участі кінного театру «Українські козаки» Олега Юрчишина. Також, глядачі зможуть відчути себе справжніми вершниками, а для малечі організатори передбачили прогулянки верхи по території Дібрівського заводу.

Свято відбудеться вже 1-го травня, початок об 11:00.

Відстань від м. Полтава до с. Дібрівка – 125 кілометрів.

Як дістатися:

 • машиною це 2 год. 8 хв.;
 • автобусом із пересадкою у м. Миргород. Маршрут: із АС-1 до м. Миргород (кожну годину); із АС Миргород до с. Дібрівка (6:25, 13:30 (до с. Стовбино), 11:20).

ЕТНОПОСЕЛЕННЯ «СТАРИЙ ХУТІР»

(селище Опішня, Зінківського району)

Етнопоселення Старий Хутір (Джерело - tourist.pl.ua)

Фото: Етнопоселення Старий Хутір (Джерело - tourist.pl.ua)

Етнопоселення «Старий Хутір» – комплекс із трьох будиночків, створений для розвитку культурних, соціальних та етнічних традицій у сфері зеленого туризму.

Вигляд двору із хатинами є зразком хутірського подвір’я кінця XIX – першої половини ХХ століття. Садиба складається із двох затишних будинків та окремої кухні, побудованих із натуральних та екологічних матеріалів та оформлених в українському стилі. «Старий Хутір» знайомить з етнікою стародавнього побуту та елементами декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини.

Також, на території етнопоселення діє Школа майстрів, де всіх охочих навчать ліпити іграшки із глини, створювати ляльки-мотанки, гончарювати та навіть готувати їжу за давніми українськими рецептами. Крім цього, гурмани пінного напою там можуть долучитися до варіння пива «Опочеське», що виготовляють із джерельної води, меду із власного вулика, власно вирощеного хмелю та органічного солоду.

Відстань від м. Полтава до селища Опішня – 44, 7 кілометра.

Як дістатися:

 • машиною це 44 хв.;
 • автобусом із АС-3 кожну годину.

БІЛЬСЬКЕ ГОРОДИЩЕ

(с. Більськ, Котелевського району)

Більське городище (Джерело - telegraf.in.ua)

Фото: Більське городище (Джерело - telegraf.in.ua)

Більське городище – це городище скіфського часу (кінець VIII – початок ІІІ століття до нашої ери), розташоване в межиріччі річок Ворскла, правої притоки річки Псел та Суха Грунь, біля села Більськ Котелевьского району.

Городище, загальною площею в 4400 гектарів, складається із трьох укріплених поселень (Куземинське, Західне Більське і Східне Більське укріплення), об’єднаних однією фортечною стіною, що має назву Велике Більське Городище.

Довжина валів становить 33 833 метрів. Низкою дослідників це місце ототожнюється із Гелоном, який згадує у свої творах давньогрецький історик Геродот.

Більське Городище є центром Ворсклинської групи пам’яток скіфського часу.

Відстань від м. Полтава до с Більськ – 78, 1 кілометра.

Як дістатися:

 • машиною це 1 год, 29 хв.;
 • автобусом із пересадкою в м. Котельва ( відправлення 7:50, 11:10, 15:20, 18:00; від м. Котельва до с. Більськ приватним перевізником).

Отже, якщо ви ще не визначилися, де провести травневі свята, радимо обрати щось із запропонованого списку. Адже, як виявилося, наша Полтавщина також багата різноманітними цікавинками на будь-який смак. Знайдуться розваги і для любителів етніки та традицій, і для поціновувачів історичних споруд та родинних маєтків, і навіть для тих, хто просто хоче відпочити від гамірної метушні міста та насолодитися весняною природою.

Обкладинка Наталі Баранник

Джерело: http://zmist.pl.ua/news/15-misc-na-poltavshchini-yaki-mozhna-vidvidati-na-travnevi-svyata 

Категорія: Моя Україна | Переглядів: 357 | Додав: mirgorodschoolseven | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Шкільний YouTube
Освіта України
Влітку
Календар
«  April 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2022
uCoz