Понеділок, 2020-06-01, 8:33 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Миргородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7

Меню сайту
Моя школа
Випускникам
Влітку
Гаряча лінія
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 33
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог сайтів

Головна » Каталог сайтів » Законодавство та Охорона праці

У категорії сайтів: 86
Показано сайтів: 81-86
Сторінки: « 1 2 3 4 5

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Переходам

Издательская группа "АС"

​Щодо присвоєння інвентарних номерів об’єктам основних засобів

  IBUHGALTER.NET ​Щодо присвоєння інвентарних номерів об’єктам основних засобів

Міністерство фінансів…

Дізнатися більше

Законодавство та Охорона праці | Переходів: 57 | Додав: https://ibuhgalter.net/articles/44 | Дата: 2018-08-19

ROBOTODAVETS.IN.UA Тривалість робочого часу в 2019 році: рекомендації від Мінсоцполітики · Роботодавець.in.UA

портал "РоботодавецЬ" Тривалість робочого часу в 2019 році: рекомендації від Мінсоцполітики

Законодавство та Охорона праці | Переходів: 111 | Додав: http://robotodavets.in.ua/2018/08/1 | Дата: 2018-08-18

PON.ORG.UA  1 вересня у 2018 році: праця вчителя і трудовий кодекс

За інформацією Міністерства освіти і науки України, рішення про проведення свята першого дзвоника приймає кожен навчальний заклад особисто, тому свято може бути п...

Законодавство та Охорона праці | Переходів: 71 | Додав: https://pon.org.ua/novyny/6508-1-ve | Дата: 2018-08-14

 

PEDRADA.COM.UA  Поради батькам на 1 вересня від Міністра освіти і науки

Поради батькам Міністр освіти і науки Лілія Гриневич озвучила в ефірі програми «Сніданок з 1+1»

Законодавство та Охорона праці | Переходів: 80 | Додав: https://www.pedrada.com.ua/news/468 | Дата: 2018-08-14

Що ближче 1 вересня, то частіше батьків через вайбер групи та інші соціальні мережі “запрошують” допомогти прибирати класи. Звичайно, надто “стурбовані” батьки, а іноді навіть і вчителі, висвітлюють проблему під потрібним кутом: це ж все для ваших дітей. Але чи дійсно батьки мають допомагати з прибиранням, чому тільки в прибиранні до 1 вересня( а як же новий рік та останній дзвоник? :-) ) і чому ця ситуація повторюється з року в рік?

Кількість працівників загальноосвітніх закладів встановлюється відповідно до Наказу МОН 06.12.2010 № 1205 Про затвердження Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, які поширюються на усі типи закладів загальної середньої освіти, в тому числі опорні заклади загальної середньої освіти та їх філії, та визначають максимальну кількість посад (штатних одиниць). Формування штатів шкіл передбачається з урахуванням їх контингенту учнів, кількості класів, режиму роботи, площ та санітарного стану приміщень, будівель і споруд.

Для прибирання приміщень передбачено посади Прибиральників службових приміщень, з розрахунку 0,5 посад на кожні 250 кв.м площі, що прибирається, але не менше 0,5 посади на школу (опорну школу та її філії). Переважна кількість закладів забезпечена необхідною кількістю прибиральників, а якщо їх не вистачає, то це проблема керівника закладу та органів місцевого самоврядування, а ніяк не батьків та учнів.

Тепер спробуємо розібратися, чи мають Прибиральники службових приміщень мити лише підлогу, Чи все ж таки і стіни з вікнами? Щоб з’ясувати це, беремо наказ Наказ Міністерства праці та соціальної політики від 29.12.2004 N 336 Про затвердження Випуску 1 "Професії працівників,що є загальними для всіх видів економічної діяльності" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Шукаємо професію Прибиральник службових приміщень (№119) і уважно дивимося завдання та обов'язки:

119. ПРИБИРАЛЬНИК СЛУЖБОВИХ ПРИМІЩЕНЬ
Завдання та обов'язки. Прибирає службові приміщення адміністративних будівель, коридори, сходи, санвузли, туалети квартири. Витирає пил, підмітає і миє вручну або за допомогою машин і пристроїв стіни, підлогу, стелю, віконні рами і скло, дверні блоки, меблі та килимові вироби. Чистить і дезінфікує раковини та інше санітарно-технічне устаткування. Очищає урни від паперу і промиває їх дезінфікуючими розчинами. Збирає сміття і відносить його до встановленого місця. Додержується правил санітарії і гігієни в приміщеннях, де прибирає.

І щоб внести повну ясність в питання підготовки(прибирання) загальноосвітніх закладів до зустрічі “поважних” комісій по перевірці підготовки закладів до нового навчального року, пропоную звернути увагу на Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01

Ці санітарні правила і норми призначені для керівників, учителів, вихователів і медичного персоналу загальноосвітніх навчальних закладів, працівників органів управління освітою і санітарно-епідеміологічної служби.
Посадові особи і громадяни України, які допустили порушення Державних санітарних правил та норм, можуть бути притягнені до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності у відповідності з чинним законодавством.

12. Санітарно-гігієнічна освіта учнів, формування здорового способу життя, самообслуговування.

(щоб назва розділу не вводила батьків в оману, нагадаю, що участь учнів в самообслугогвуванні можлива лише за згоди батьків, так як це не передбачено навчальною програмою. А про участь батьків у “самообслуговуванні” взагалі не йдеться :-) ) 
Усі приміщення та обладнання школи підлягають вологому прибиранню, у тому числі: підвіконня, підлога, опалювальні прилади, шафи, столи, парти, класні дошки. Прибирання здійснюють при відкритих вікнах або фрамугах, кватирках, не допускаючи протягів.

Під час літніх канікул здійснюється поточний ремонт приміщень та обладнання загальноосвітнього навчального закладу з наступним генеральним прибиранням, пранням штор, в тому числі затемнюючих штор актових залів та кабінетів. Здійснюється ревізія та ремонт інженерних мереж.

P.S. Звичайно батьки, якщо хочуть, можуть допомогти адміністрації школи, яка не впоралася з підготовкою закладу, з прибиранням. Але у мене виникає декілька питань:

  • де та чимала кількість прибиральниць, яка протягом навчального року кожного дня декілька разів миє весь заклад?
  • чому прибиральниці не прибирають класи, не перуть штори, не миють вікна відповідно до ДСанПіН 5.5.2.008-01 (під приводом того, що це не їхня робота), але шпаклюють, фарбують та роблять багато іншої роботи, яка не передбачена їхніми посадовими інструкціями?
  • чи нагадають керівники закладів депутатам, які прийдуть розповідати про свої “геройські потуги” про забезпечення закладів освіти про те, що поточні ремонти не передбачені тими бюджетами, які приймають ті самі депутати.
Законодавство та Охорона праці | Переходів: 121 | Додав: https://site.ua/vitaliy.furmanyuk.8 | Дата: 2018-08-14

Під поняттям «відгул», згідно з законодавством про працю, розуміється день відпочинку, що надається працівнику як компенсація за роботу у вихідні, святкові та неробочі дні (ст.ст. 72, 107 КЗпП), а також за здачу донором крові (ст. 124 КЗпП).

До роботи у вихідний день заборонено залучати: вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років (ст. 176 КЗпП); працівників молодше 18-ти років (ст. 192 КЗпП).

За загальним правилом робота у вихідні дні забороняється (ст. 71 КЗпП України).

Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначені в ч. 2 ст. 71 КЗпП, зокрема:

  • для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
  • для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
  • для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
  • для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Відповідно до ст. 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку (відгулу) або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Отже, спосіб компенсації у вихідний день (надання іншого вихідного дня чи підвищеної оплати) визначається за згодою сторін, і в наказі про залучення працівників до роботи у вихідний день роботодавець повинен конкретно зазначити, у який саме спосіб працівникові буде компенсуватися робота у вихідний день.

Виходячи з положень ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» порядок надання відгулу за роботу у вихідний день (проміжок часу, протягом якого має надаватися день відпочинку; можливість його приєднання до щорічної відпустки за бажанням працівника тощо) бажано визначати у колективному договорі.

Відповідно до ст. 124 КЗпП України працівникам-донорам безпосередньо після кожного дня здавання крові для переливання надається день відпочинку з збереженням середнього заробітку. На бажання працівника цей день приєднується до щорічної відпустки.

На працівників, які перебувають у відрядженні у вихідні або святкові й неробочі дні, поширюються також правила, визначені Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 року № 59 (із змінами і доповненнями станом на 28.07.2017):

  • якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства (пункт 9);
  • якщо працівник відбуває у відрядження у вихідний день то йому після повернення з відрядження надається інший день відпочинку (пункт 10);
  • якщо наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, то працівникові може надаватися інший день відпочинку (пункт 11).

Питання щодо конкретної дати надання відгулу за роботу у вихідний день вирішується за погодженням між працівником (на підставі його заяви) та роботодавцем з урахуванням інтересів обох сторін, а також із застосуванням відповідних положень колективного договору.

У випадку виникнення конфліктних ситуацій доцільним, на нашу думку, є залучення для їх вирішення виборного органу первинної профспілкової організації, який згідно із ч. 2 ст. 71 КЗпП надавав згоду на залучення працівника до роботи у вихідний день.

Використання працівником на власний розсуд права на відгул вважатиметься неявкою на роботу без поважних причин, що згідно з п. 4 ст. 40 КЗпП України може бути підставою для звільнення працівника за прогул.

У пункті 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6.11.92 р. № 9 зазначено, що при розгляді позовів про поновлення на роботі осіб, звільнених за п. 4 ст. 40 КЗпП, суди повинні виходити з того, що прогулом визнається відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин (наприклад, самовільне використання без погодження з власником або уповноваженим ним органом днів відгулів, чергової відпустки).

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Законодавство та Охорона праці | Переходів: 74 | Додав: https://www.schoollife.org.ua/nadan | Дата: 2018-08-13

Пошук
Свята та події
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Шкільний YouTube
Новини
Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2020
uCoz